Субота, 18.11.2017,  22:28



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Історія України [12]
уроки за особистісно зорієнтованою методикою
Всесвітня історія [11]
уроки за особистісно зорієнтованою методикою

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Уроки історії » Всесвітня історія

Тема уроку: Тріумф Грецької культури

МЕТА: визначити причини розвитку та розглянути  основні досягнення   Грецької культури , розвивати уміння працювати з підручником та   висловлювати свою думку, розширити     кругозір учнів.

Тип  уроку:   Урок-екскурсія

 

                                 ХІД УРОКУ

           1.Організація навчальної діяльності::

2.Етап орієнтації.

           - розкрийте значення поняття „культура”

                       - назвіть відомі вам пам'ятки стародавньої культури .

3.Етап визначення мети:

  Культура кожного народу самобутня і неповторна, Але, мабуть тільки Стародавня Греція досягла такого розквіту науки,  мистецтва, архітектури, що не тільки вплинула на культурний розвиток сусідніх народів, але й через тисячоліття продовжує дивувати людство.

          - І я зараз спробую вам це довести, Ви називаєте будь-яку галузь  нашого життя, а я назву грецькі витоки цього явища.( слова, медицина,  наука, поезія, література, драма, театр, архітектура, скульптура,  математика)

        - Я, думаю, що встигла вас здивувати і зацікавити і хотіла б дізнатись, що чекаєте від сьогоднішнього уроку, що дасть вам вивчення цієї теми ?

             

                4.Етап проектування:

 Опрацюємо ми тему уроку у вигляді екскурсії до міста, якому панувала демократія і проводив свої реформи Солон. Це місто  очолило боротьбу грецьких міст із перськими завойовниками.  Що це за місто ?

5.Етап організації виконання плану роботи:

Ø   робота з підручником

 Як говорилось сьогодні на уроці, Греція мала найбільш розвинену культуру. Давайте визначимо причини цього явища.

Ø  Складання  ЛС

     

Ø  ГРА „Отримай перепустку в місто Афіни”

 Житель Афін писав про місто так: „Ти ідіот, якщо не бачив Афін! Якщо ж бачив і не відчув захвату, ти – віслюк, а, якщо за власним бажанням залишив його, ти верблюд.”

Саме до цього прекрасного міста ми з вами і попрямуємо. Але афінські вартові великі патріоти свого міста. Вони відмовляються відкрити браму, доки ми не доведемо, що добре знаємо історію Греції.  Щоб туди потрапити, потрібно дати відповідь на питання і отримати перепустку.

 

1.             Назвіть ознаки Першого Афінського морського союзу?

2.             Хто переміг у Пелопоннеських війнах?

3.             Коли закінчилась Пелопоннеська війна і які вона мала наслідки для  всієї   Греції?

4.             Влада народу це..

5.             Людині, яка заплямувала себе на політичній ниві загрожував в Афінах суд черепків або ....

6.             Що означає вислів „спартанське виховання”

7.             Як виник термін „марафонська дистанція”?

8.             Як звали перського царя, який розпочав війну з греками?

9.             Скільки царів було у Спарті?

10.         Чому Ксерокс наказав відшмагати  течію Геллеспонт?

11.         Хто такий Зевс?

12.         Хто написав „Іліаду” і „Одіссею”

 

Ø  Екскурсія Афінами

     - До свої зошитів запишіть назви зупинок  нашої екскурсії, що буде своєрідним планом нашого уроку.

ЗУПИНКА 1  „ ЖИТЛО І АРХІТЕКТУРА”

Екскурсоводами на цій зупинці будуть учні, які виявили найкращий рівень знань:

  1 ЕКСКУРСОВОД : Якщо ви вперше опинились  в Афінах, то побачили, що житлові будинки і громадські споруди відрізняються. Навіть багаті городяни будували житла невеликі. Двері кімнат відкривались у внутрішній дворик. Через ці двері будинок освітлюється і провітрюється. Виходячи на вулицю, афіняни обов'язково стукають зсередини у вихідні двері. Це туму що,  вулички у місті дуже вузькі, і, відкривши двері можна випадково ними вдарити перехожого. Водночас театри, храми, стадіони зводяться великими і красивими.  Бо весь свій вільний час греки проводять саме тут і прагнули прикрасити ці місця.

          - Храмів в Афінах будували дуже багато. В честь кого?  

 2 ЕКСКУРСОВОД :  Найбільшим дивом того часу в Афінах був храм на честь   покровительки цього міста – богині Афіни. Наказав його збудувати Перикл.  Цей храм було названо Парфеноном, що в перекладі  означало „дівчина” . Мармурові будинки, різні за характером, утворюють мальовничу композицію. Немов виростаючи зі скелі, будівлі викликають в глядачів враження величі і природності. Біля входу  Парфенон встановлено 11-метрову бронзову статую богині Афіни вкритий золотом шолом  і вістря списа моряки бачать уже підпливаючи до порту.

 

3  ЕКСКУРСОВОД : А як не згадати про легендарну статую „Дискобол” відомого скульптора Мирона .Статуя уособлює уявлення греків про прекрасну, гармонійно розвинену людину. У руці у нього метальний  диск

 і дискобол завмер і позі кидка. Складається враження, що юнак  випрямиться і кине диск краще за своїх суперників. Не відстав від    Мирона і скульптор Поліклет, який виліпив скульптуру „Списника». Це воїн у природній позі, який готовий щохвилини захищати рідне місто від ворогів. Перш ніж створити статую, автор зробив ретельні математичні  розрахунки і дотримався всіх пропорцій тіла.  

 

 ЗУПИНКА 2 :  „НАУКА І ФІЛОСОФІЯ”

         ВЧИТЕЛЬ :

Схоже  нам дуже пощастило під час екскурсії, бо на площі під портиком  я бачу відомих вчених: Аристотеля, Платона,  Демосфена, Гіппократа і Піфагора. Тому зробимо зупинку, яка носить назву  „Наука і філософія” і послухаємо розповіді цікавих людей.     (ролі вчених виконують учні)

  АРИСТОТЕЛЬ  Я найвідоміша людина в Греції. Освіту здобув у Афінській Академії. До речі навчальний заклад було названо Академією тому, що мій вчитель Платон розмовляв  зі своїми учнями біля статуї легендарного героя Академа. Тому нас стали називати академіками, а нашу школу академією. Цьому

навчальному закладу я віддав 20 років. Саме завдяки мені у мові появився вислів „відставати в навчанні”. Справ в тому, що у мене є звичка при пояснені нового матеріалу прогулюватись, а учні ходили за мною, траплялось,  що хтось не встигав за мною, так і виник вислів „відставати в навчанні”. Я вважаю, що Земля є центром всесвіту, а світ створено із маленьких частинок-атомів.

ПЛАТОН. Я був засновником першої в світі Академії. В академії займались філософією, математикою, астрономією, літературою, законодавством. Я вважав, що світом правлять ідеї. І людина ніколи не зможе зрозуміти божественного задуму.            

  ДЕМОСФЕН . В усьому світі відоме ораторське мистецтво, тобто вміння говорити красиво і переконливо. Опанувати це мистецтво я прагнув з дитинства. Але мав слабкий,   гаркавий голос і    дуже соромився людей. Тому  виголошував перші промови під шум води, набравши в рот камінців, щоб додати голосу гучності і позбутися гаркавості.  Згодом став улюбленим оратором афінян. Жив у бочці, бо вважав, що багатство і розкіш не головне в житті людини.

ГІПОКРАТ.  А я був відомим лікарем. Умів точно встановлювати діагнози і призначав лікування. Саме мною було придумано клятву, де я, як лікар, найвищою цінністю ставлю життя і здоров'я людини . До  цього часу всі лікарі, коли закінчують навчання промовляють цю клятву.

Ø    Розумова розминка

- Бачимо, що наука в Греції була надзвичайно розвинена. Що здивувало вас в оповідях відомих вчених ?

   -  А ще в Греції дуже цінували розум і дуже  любили загадувати загадки.  Спробуймо і ми   розгадати загадки, які дійшли до нас з давньої Греції.

 1.Я-чорна дитина блискучого батька, птах без крил. Я здіймаюсь до небес, ледь розчинившись, зникаю в повітрі. Хто я ?

  2. Коли ти дивишся, я теж дивлюся на тебе, але не бачу, тому що в мене  немає очей. А я хто?

          3  ЗУПИНКА „ ЛІТЕРАТУРА І ТЕАТР”

Ø  Робота в парах „Читацький клуб” ( за підручником0

А зараз пройдемо на зібрання відомих драматургів і літераторів. І нашою  наступною зупинкою буде зупинка „Література і театр”, де працюватиме читацький клуб. Ви ознайомитесь із відомими драматургами і поетами про яких мова йде у вашому підручнику на ст.. 189-190. А потім поділитесь враженнями про них. ( О. Бандровський. Історія Стародавнього світу. 6 кл.)

Ø   Гра „Вірю не вірю”

  -А тепер узагальнимо наші знання про  давньогрецьку літературу і театр у вигляді  гри „Вірю не     вірю”  Я говоритиму твердження, а ви  скажете вірите мені чи ні і поясните чому :

 

1.         Відомим поетом Греції був Алкей.

2.         Сапфо жила на острові Крит.

3.         Трагедія – „пісня цапів”.

4.         Аристофан був автором трагедії.

5.         Вистави в грецькому театрі тривав 2-3 години.

6.         Великими авторами трагедій були Есхіл і Софокл.

   6. Етап контрольно-оцінювальний:

  1.  „Це знав, а це ні” (біля пунктів плану, які є зупинками учні  ставлять + або – і пояснюють, що було відому до уроку. А що почули вперше на уроці)

 2 . Продовжте речення : „Найбільш з почутого на уроці вразило, запам'яталось.............”

Категорія: Всесвітня історія | Додав: uthitel (29.10.2010)
Переглядів: 2666 | Теги: Уроки всесвітньої історії | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2346

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2017

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів