Неділя, 04.12.2016,  13:14



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Тиждень історії [12]
Тиждень світової літератури [10]
Тиждень правознавства [14]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Предметні тижні » Тиждень правознавства

Вечір для старшокласників "Юридичний аукціон"

Дидактична мета: подати учням нові й поглибити вже існуючі  в них знання та навички у сфері правового виховання та юридичної освіченості.

Розвиваюча мета: розвинути в учнів уміння застосовувати свої знання та навички, яких вони набули на уроках правознавства та в процесі позакласного правового виховання.

Виховна мета: виховати в учнів потяг до поглиблення своїх право­вих знань, сприяти поширенню правової культури та освіченості в учнівсь­кому середовищі.

Для гри слід підготувати таке обладнання: аукціонний молоточок; запитання до І туру змагання; запитання — юридичні задачі до II туру змагання; Картки із запитаннями до III туру змагання; стіл ведучого; три столи для Команд; стіл для членів журі; плакати з написами афоризмів і висловлювань відомих людей про закон і законність; диплом для команди-переможниці; диплом найкориснішого гравця змагання; диплом найерудованішого вболівальника змагання; секундомір.

У грі беруть участь команди учнів 9—11 класів, члени журі, юридичний Консультант, класні керівники-адвокати команд, ведучий.

1. Організаційний момент.

У класі стоять три столи для команд-учасниць змагання, стіл ведучого, стіл журі, підготовлене місце для юридичного консультанта, стільці для вболівальників, на стінах висять плакати з написами афоризмів і висловлю-рань відомих людей про закон і законність.

Столи команд-учасниць змагання стоять півколом. Позаду них, також півколом, стоять стільці для вболівальників. Вони розподілені на три секто­ри, у кожному з яких розташовуються вболівальники однієї з команд.

Між уболівальниками й столами команд розташовані місця для класних керівників — адвокатів команд.

Перед столами команд, в одному з кутків приміщення таким чином, щоб і закривати дошку (але так, щоб бачити всіх учасників змагання та вболівальників), розташований стіл журі. У другому кутку, перед учасниками змагання (знову ж таки, щоб не закривати дошку й водночас бачити всіх учасників змагання та вболівальників), розташований стіл ведучого. Поряд (столом ведучого стоїть стілець юридичного консультанта.

На столі в журі лежать чисті аркуші паперу, ручки, олівці. На столах команд-учасниць змагання лежать чисті аркуші паперу й ручки (олівці) для учасників.

На столі у ведучого лежать запитання та завдання змагання, аукціонний молоточок, чистий аркуш паперу, ручка, секундомір.
2. Вітання з учнями

До класу запрошуються вболівальники команд, члени журі, класні керів­ники — адвокати команд, юридичний консультант.

Команди чекають в окремому приміщенні під наглядом одного із членів журі. Команди заздалегідь ознайомлюються з правилами проведення зма­гання.

Ведучий по черзі вітається з усіма учасниками змагання.

3. Оголошення учасників змагання.

Ведучий по черзі оголошує назви команд і представляє їх.

4. Оголошення членів журі.

Ведучий представляє учасникам змагання членів журі, юридичного кон­сультанта, класних керівників — адвокатів команд.

5. Представлення основної мети заходу.

Ведучий звертається до всіх учасників заходу зі вступним словом (1—2 хв):

— Добрий день усім! Через кілька хвилин ми розпочнемо наш юридичний аукціон. Він проводиться з метою подання учням нових знань із правознавс­тва та поглиблення вже існуючих, допомоги навчитися застосовувати ці свої знання та навички на практиці.

Чому в нашому змаганні беруть участь учні саме 9—11 класів? Тому, що учні 9 класу вивчають правознавство, і сьогодні їм необхідно закріплювати вивчений матеріал і здобувати нові знання. Учні 10 класу вже вивчили пра вознавство і сьогодні, пригадуючи його уроки, продемонструють, чого саме вони навчилися. Наші випускники — учні 11 класу — ідуть у доросле життя, і їм не буде зайвим пригадати все те, чого їх навчили в нашій школі на уроках правознавства, показати, як вони можуть у реальному житті застосовувати здобуті знання. Отже, уперед — до перемоги!

6. Ознайомлення учасників заходу з правилами проведення змагань.

Після вступного слова-ведучий ознайомлює всіх учасників заходу з пра вилами проведення змагання. Змагання проводитиметься в три тури.

І тур має назву «Далі, далі, далі...». Команди по черзі заходять до класу і займають свої місця. Ведучий ставить запитання, на які команда має дати відповідь. За кожну правильну відповідь команда отримує 5 балів. Завдання команди — за 1 хв дати якомога більше правильних відповідей.

У II турі змагання «Школа юних правознавців», коли вже всі учасники трьох команд займають свої місця за столами, їм будуть запропоновані юридичні задачі. Після того, як ведучий оголошує завдання та говорить слово «час», команди мають 1 хв на обговорення відповіді. Команда, яка виріши ла, що дійшла правильної відповіді, має вимкнути настільну лампу (це р<> бить капітан) або підняти руку. За правильну відповідь команда отримуі 20 балів. Якщо ж команда дає неправильну відповідь, то її суперники мають ще 20 с на обговорення правильної відповіді.

Якщо всі три команди дають неправильні відповіді, то запитання перс дається в глядацький зал. Глядач, який дав правильну відповідь на запитання, отримує 3 бали і має право передати їх будь-якій команді.

Під час гри з уболівальниками ведучий пропонує їм дати відповіді на і запитання. Глядач, який першим дав правильну відповідь на запитання, отримує 5 балів і має право передати їх будь-якій команді.

III тур змагання «Юридичний аукціон», розпочинається з того, що підсумовуються бали, набрані командами в попередніх турах гри.

Після цього розпочинається «Юридичний аукціон». Ведучий довільно

І вибирає картку із запитанням (це може робити і юридичний консультант або член журі) та оголошує її стартову ціну. (Стартова та гранична, тобто максимальна ціна, указуються на лицьовому боці картки.) Розпочинається торг. Торги припиняються, якщо одна з команд дасть за запитання вищу І ціну, ніж інші команди, або запропонує граничну (чи вищу за граничну) ціну запитання. Наприклад: команда 9 класу виграла торги за запитання, зап­ропонувавши ціну 18 балів. У разі, якщо команда дає правильну відповідь, їй додається така кількість очок, яку вона запропонувала (тобто 18). Якщо ж відповідь, запропонована командою, визнається неправильною, то запропоновані командою 18 балів вона втрачає. У разі збанкрутування команда виходить із гри.

Якщо команда пропонує неправильну відповідь, її суперники отримують додатково 20 с на обговорення. Але в цьому випадку за правильну відповідь, І команда отримує лише 8 балів. У разі, якщо інші команди не дають правильної відповіді, запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дає : правильну відповідь, отримує 5 балів і має право передати їх тій команді, за ; яку він уболіває.

За підсумками всіх трьох турів змагання визначається переможець гри.

7. Стисле нагадування правил проведення І туру змагання.

Ведучий стисло нагадує правила проведення І туру змагання, закликає всіх до уваги й тиші та запрошує першу команду.

8. Проведення І туру змагання «Далі, далі, далі...». Запитання.

1) Основний документ громадянина. (Паспорт.)

2) Організована злочинність Сицилії. (Мафія.)

3) Звинувачувач у суді. (Прокурор.)

4) Головний закон країни. (Конституція.)

5) Добровільне об'єднання громадян країни за певними політичними поглядами. (Партія.)

6) Особи, які не досягли 18-річного віку. (Неповнолітні.)

7) Рішення суду. (Вирок.)

8) Виборний законодавчий орган держави. (Парламент.)

9) Стан, коли людина є одночасно громадянином двох держав. (Подвій­не громадянство.)

10) Захисник у суді. (Адвокат.)

11) Доказ того, що підозрюваний у скоєнні злочину був у цей час зовсім в іншому місці. (Алібі.)

12) Він може бути цивільним, адміністративним, кримінальним. (Ко­декс.) 13) Той, хто бачив злочин. (Свідок.)
14) «Птах», якого бояться злочинці України, («Беркут.».)

15) Грошове стягнення за рішенням суду. (Штраф.)

16) Державна служба економічного контролю на кордонах країни. (Мит на служба.)

17) Державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян. (Міліція.)

18) Союзна держава, що складається з територій суб'єктів, які мають обмеження суверенітету (наприклад Росія). (Федерація.)

19) Документ необхідний для проведення арешту або обшуку. (Ордер.)

20) Примусове   затримання   особи   співробітниками   правоохоронних служб. (Арешт.) 9. Оголошення підсумку І туру змагання.

Після закінчення І туру змагання журі підбиває підсумки проведення І туру й оголошує їх результати.

10. Стисле нагадування правил проведення II туру змагання «Школа юних правознавців».

Ведучий стисло нагадує правила проведення II туру змагання та закликає всіх до уваги й тиші.

11. Проведення ІІ туру змагання «Школа юних правознавців».

Задачі.

1) Під час суперечки з однокласником, Лубенко Василь Олексійович, 1985 р. н., погрожував йому фізичним насильством. Міліціонер, який проходив поруч, затримав Лубенка В. О. і доправив його у відділ міліції. Чи правомірні дії міліціонера? (Так, погроза застосовування фізичного насильства є проявом хуліганства, у якому може бути звинувачений Лубенко В. О.)

2) Громадянин Сисоєв Віктор Павлович, 1983 р, н., звинувачується в тому, що під час руху поїздів підкладав на залізничну колію різноманітні предмети. Сисоєв В. Л. заявив, що він не підозрював, що своїми діями створював загрозу залізничному руху, і його дії взагалі є злочином. Як це вплине на вирок суду? (Ніяк: незнання закону не звільняє від відповідальності.)

3) У суді громадянин Злотник Віктор Іванович звинувачується в скоєнні і хуліганських дій стосовно потерпілого Солоного О. П. Підсудному загрожує від 3 до 8 років ув'язнення в колонії посиленого режиму. Злотник В. І. просить суд пом'якшити вирок, мотивуючи це тим, що на час скоєння злочину він був у стані сильного алкогольного сп'яніння і не тямив, що коїть. Чи вплине цей аргумент на користь підсудного? (Ні: навпаки, злочин, скоєний у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, карається ще суворіше.)

4) До Мельника Андрія Івановича, 1982 р. н., зайшов його знайомий, Кучерук Віталій Семенович, 1981 р. н., і попросив потримати в себе деякий час сумку з речами Кучерука, оскільки це, мовляв, подарунок-сюрприз для матері Кучерука на день народження, і принести його додому зараз він не може. Мельник погодився. А через деякий

час до Мельника А. І. з обшуком завітали працівники міліції, які знайшли у вище згаданій сумці 6,8 кг макової соломки. Чи буде Мельник А. І. притягнутий до кримінальної відповідальності? (Так: Мельник А. І. вважається співучасником Кучерука В. С. і буде звину­вачений у незаконному зберіганні наркотичної сировини.)

5) Замість того, щоб піти до школи, учень 7 класу Іванюк Ігор Степано­вич, 1988 р. н., пішов на територію місцевого сільгосппідприємства, на МТФ № 2, і пошкодив там два редукторні двигуни з метою заволодіння кольоровим металом із наявних двигунів. Хто буде відпові­дальним за це правопорушення?

а) педагогічний колектив школи;

б) директор школи і класний керівник 7 класу;

в) батьки Іванюка І. С.;

г) сам Іванюк І. С.;

д) батьківський комітет школи;

е) завфермою та сторож підприємства.

(в. До 14років за дитину несуть відповідальність батьки.)

6) Громадянин Степанченко Олег Гаврилович, 4 жовтня 1984 р. н., був затриманий 18 жовтня 1998 р. за те, що 2 жовтня 1998 р. побив ву­личні ліхтарі та два віконних скла в будинку № 41 по вул. Перемоги. Чи буде Степанченко О. Г. притягнутий до кримінальної відповідаль­ності? (Ні: людина кримінальне відповідальна з 14 років, а Спепан-ченку О. Г. на момент скоєння злочину було лише 13 років, тому він може притягуватися лише за адміністративним кодексом.)

7) Чи можуть свідчення неповнолітніх вислуховуватися в суді? (Так, але основою звинувачення чи виправдання вони бути не можуть.

і 12. Оголошення підсумку проведення II туру змагання.

Після проведення II туру змагання журі підбиває підсумки та оголошує • результати.

13. Оголошення загального підсумку, після проведення двох турів змагання.

Оголошується загальний підсумок змагання після проведення двох | турів.

І 14. Стисле нагадування правил проведення гри з уболівальниками,

Ведучий стисло нагадує правила проведення гри з уболівальниками.

і  15. Проведення гри з уболівальниками. Запитання та завдання.

1) Закінчіть висловлювання Цицерона: «Щоб стати абсолютно вільни­ми, ми маємо стати рабами...» (Закону.)

2) Хто був автором першої Конституції України? Коли вона була прийнята?(Пилип Орлик. 1711 р.)

3) У Російській імперії існувала страта через повішання. Засуджений до такої кари міг залишитися живим лише у двох випадках: перший — якщо надходило імператорське помилування. Назвіть другий. (Коли рвалася мотузка.) .
4) Назвіть п'ять символів державності України. (Конституція, герб, прапор, гімн, президент.)

5) Петру І так знавісніли хабарники, крадії, злочинці-чиновники, що він видав указ: «...А злодіїв, у державі нашій, вішати наказуємо, тільки-но оголоситься, що вкрав він...» Скільки ж мав украсти злочинець, щоб бути засудженим до повішання? (Якщо вкрадених грошей вистачало на придбання мотузки й оплату роботи ката.)

6) Як називається переслідування, обмеження громадянських і людських прав, знищення цілого народу? (Геноцид.)

7) У середині XVI ст. венеціанський посол у столиці. Туреччини Стамбулі описав такий випадок: «Із султанської оранжереї зникло три огірки. Дізнавшись про крадіжку, султан наказав виявити злочинця. Начальник сторони викликав до себе десятьох працівників оранжереї та виявив злодія». Яким чином він це зробив? (Наказав розпорювати їм по черзі животи й оглядав нутрощі. Четвертий виявився винним.)

8) Який документ прийняла ООН рішенням своєї Генеральної Асамблеї 20 листопада 1989 р.? («Конвенцію про права дитини».)

9) Цей біблійний цар і суддя приймав настільки мудрі рішення, що вони стали своєрідною «притчею во язицях». Як його звали? (Соломон.)

10) У якому випадку на Запорозькій Січі могли закопати в одній ямі живого й мертвого? (Коли один козак убивав іншого, і суд визнавав його винним.)

16.   Оголошення підсумку гри з уболівальниками. Оголошення становища команд перед III туром змагання.

Оголошуються підсумки гри з уболівальниками, загальний рахунок ко манд.

17. Стисле нагадування правил проведення III туру змагання «Юридичний аукціон».

Ведучий стисло нагадує правила проведення III туру змагання.

18. Проведення III туру змагання «Юридичний аукціон».

Ведучий. Хвилинку уваги. Я прошу юридичного консультанта довільно вибрати картку із запитанням. (Юридичний консультант вибирає картку із запитанням і передає її ведучому.)

Перше запитання нашого аукціону обране. Його початкова ціна — 4 бали. Хто дасть більше? (Команди починають торг.)

«Юридичний аукціон».

1) Стартова — 3, остаточна — 19.

Назвіть три гілки влади в Україні. (Законодавча, виконавча, судова.)

2) Стартова — 7, остаточна — 18.

У Радянському Союзі — КДБ, у США — ФБР, у Росії — ФСБ, в УІс раїні— ...(СБУ.)

3) Стартова — 3, остаточна — 9.

Чи є наркотиком таблетка «Екстазі»? (Так, це синтетичний наркотик, уживання якого суворо заборонене.)

4) Стартова —3, остаточна — 14.

Чи є протизаконним уживання підлітками алкоголю, якщо їм це доз­воляють батьки? (Так: батьки в цьому випадку можуть бути притяг­ну ті до адміністративної відповідальності.)

5) Стартова — 2, остаточна — І9.

Метод, яким користувався знаменитий детектив Шерлок Холмс? (Де­дукції.)

6) Стартова — 6, остаточна — 9.

Чи відповідає перед законом особа, яка знала про підготовку злочину, але не брала участі в ньому? (Так: громадянин має попередити право­охоронні органи про запланований злочин.)

7) Стартова — 3, остаточна — 18.

Привласнення чужого майна за допомогою хитрощів, обману, махі­націй? (Шахрайство.)

8) Стартова — 2, остаточна — 20.

За які злочини кримінальній відповідальності підлягають особи віком до 16 років? Назвіть як мінімум п'ять. (Убивство, замах на життя працівника правоохоронних органів, розбій, грабіж, злісне або особли­во злісне хуліганство тощо.)

9) Стартова — 5, остаточна — 23.

Злочин проти довколишнього середовища, незаконне полювання. (Браконьєрство.)

10) Стартова — 5, остаточна — 27.

Назвіть п'ять обставин, які обтяжують злочин. (Корисливий мотив убивства, убивство вагітної жінки, убивство з особливою жорстокіс­тю, одночасне вбивство двох або більше осіб, убивство, поєднане зі зґвалтуванням.)

11) Стартова — 8, остаточна — 14.

Повне або часткове звільнення від покарання та його правових наслід­ків. (Амністія.)

12) Стартова — 5, остаточна — 19.

Акт про Незалежність України було проголошено 24 серпня 1991 р. Коли було проголошено Декларацію про суверенітет України? (16 липня 1990р.)

13) Стартова — 4, остаточна — 6. Протиправна дія. (Злочин.)

14) Стартова — 6, остаточна — 16.

Спосіб прийняття законів або важливих рішень загальнодержавного чи місцевого значення шляхом усенародного голосування? (Референдум.)

15) Стартова — 8, остаточна — 17.

Усім відомо, що «Пригоди Шерлока Холмса» написав Артур Конан Дойль. А хто описав ці пригоди за версією самого Конан Дойля? (Док­тор Ватсон.)

16) Стартова — 9, остаточна—12.

Кваліфікація злочинця, якого на злочинному жаргоні називають «ведмежатником»? (Грабіжник сейфів.) .
19. Оголошення підсумку проведення VІ туру змагання.

Після проведення III туру змагання журі відбиває підсумки та оголошує результат.

20. Визначення найерудованішого вболівальника змагання та вручення йому диплома.

Журі за підсумками гри визначає найерудованішого вболівальника та нагороджує його дипломом.

21. Визначення найкориснішого гравця змагання та вручення йому диплома.

Журі за підсумками гри визначає найкориснішого гравця та нагороджує його дипломом.

й 22. Оголошення загального підсумку гри та вручення диплома команді-переможниці.  

Журі оголошує загальний підсумок гри та вручає диплом команді-пере­можниці.

23. Завершення свята.

Підбиття загального підсумку змагання, висловлення подяки всім учас­никам змагання, членам журі, уболівальникам.

Категорія: Тиждень правознавства | Додав: uthitel (07.10.2012)
Переглядів: 2862 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2253

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2016

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів