Субота, 21.10.2017,  07:36



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Години спілкування [32]
Сценарії свят [108]
Методичні орієнтири [26]
все для методичної роботи класного керівника
Тести, опитувальники [13]
Виховні години, тренінги [56]
Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів [66]
Робота з батьками [47]
Літній оздоровчий табір [47]
Методичні та практичні поради для проведення оздоровлення дітей в літніх таборах
Правове виховання [3]
Творчі ігри [7]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Класному керівнику » Виховні години, тренінги

У КРАЇНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ
У КРАЇНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ 
Мета:
• формувати світоглядну позицію школярів;
• прищеплювати стійкі моральні переконання, любов до краю, у якому зростаєш;
• розвивати вміння здійснювати вчинки відповідно до вимог моралі та етики;
• ознайомити учнів з «Кошиком заповідей від заслуженого учителя України О. А. Захаренка».
ХІД ЗАХОДУ
Учитель. Сьогодні ми проведемо усний журнал за творчим доробком народного вчителя, заслуженого вчителя України, академіка АПН України, директора Сахнівської школи, що на
Черкащині, Олександра Антоновича Захаренка «Слово до нащадків». Ця книжка — результат піввікової праці, багаторічних пошуків.
У ній зібраний матеріал про виховання дитини у сім’ї і школі, про формування загальнолюдських цінностей.
На сторінках журналу піде мова про загальнолюдські цінності, а саме: скромність, здоров’я,
толерантність, порядність, патріотизм, культура поведінки, милосердя, справедливість.
1-й учень-дослідник. Олександр Антонович Захаренко — творець Авторської школи.
Майже 40 років свого життя він присвятив Сахнівській школі. Він виплекав у мріях і вибудував разом з усією громадою села Сахнівки унікальний навчально-виховний комплекс для всебічного розвитку дітей, який упродовж десятиріч був і є духовним центром села.
Олександр Антонович — людина романтична, омріяна і водночас дуже практична, цілеспрямована, налаштована на конкретні справи, яких йому особисто і разом з колективом вдалося здійснити безліч. Із цих справ, що спочатку поставали як мрія, склалась педагогіка Захаренка — «педагогіка життя», «педагогіка конкретної дії», що увібрала цінності гуманної педагогіки, української народної педагогіки і винятково багатий, глибоко осмислений досвід творчої праці усіх, хто вірив директору, йшов за ним і наполегливо творив нову школу.
2-й учень-дослідник. О. Я. Савченко, віце-президент АПН України, доктор педагогічних
наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, зазначив: «Зроблене Олександром Антоновичем можна висвітлювати у кількох томах, але автор цієї унікальної системи віддав перевагу лаконічному викладу найголовнішого, перевіреного роками, обдуманому наодинці з собою і озвученому у численних виступах. Перечитуючи сторінки книги, відчуваєш пульс його серця, чуєш проникливу інтонацію живого слова мудрого вчителя, директора, батька, громадянина. Просто і зрозуміло сказано про найголовніше — як створити у селі таку школу, щоб діти зростали в ній мислячими, працьовитими, вдячними, закоханими у свій край, чутливими до добра і краси. І така мета була справді реалізована».
3-й учень-дослідник. Незаперечним доказом цього є чотиритомна «Енциклопедія шкільного роду», яка стала своєрідним літописом історії села, життя поколінь за 50 років. Немає у світі
аналогу цієї праці, що узагальнює багаторічну пошукову роботу величезного колективу дослідників.
4-й учень-дослідник. Колеги з Академії педагогічних наук (а він був серед академіків-засновників), переконані, що зроблене Олександром Антоновичем не може відійти в минуле,
бути лише складовою історії педагогіки. Досвід народного вчителя треба вивчати, узагальнювати й широко використовувати у сучасній шкільній практиці.
Учитель. Книга О. А. Захаренка «Слово до нащадків» — це кошик цінних ідей, думок, які
добре працюють і в наш час.      
Сторінка перша
Ведучий. Сторінка перша — «Скромність прикрашає людину».
Учитель. О. А. Захаренко говорив: «Познайомившись з людиною, легко встановити з розмови, чи належить вона до скромних, чи ні. Скромність ніколи не вадить людині, а робить її ще красивішою та привабливішою. Скромний залишається авторитетом, а то і лідером упродовж усього свого життя і навіть після смерті. Про нього скажуть:
«Був такий скромний чоловік, робив добро людям, не жалів свого серця».
Що ж таке скромність?
5-й учень-дослідник. Скромність — відсутність прагнення виділитися у колективі зовнішнім виглядом, поведінкою, похизуватися успіхами, підкреслити власні переваги, досягнення; стриманість, простота, вміння об’єктивно оцінити свій внесок у загальну справу.
Учитель. Як ви розумієте прислів’я: «Гречана каша сама себе хвалить», «Задер носа — й кочергою не дістанеш», «Не все що блищить — золото», «Хвальби повні торби, а вони порожні»?
Учні пояснюють, як вони розуміють зміст прислів’їв.
1-й учень. Скромність не можна плутати із сором’язливістю, боязливістю. Ця цінна якість
цілком поєднується з умінням відстоювати власні погляди, боротися проти неправди, несправедливості.                                     
2-й учень. Л. М. Толстой писав: «Людина подібна до дробу. Чисельник його те, що вона є,
а знаменник, що вона про себе думає. Чим більший знаменник, тим менший дріб».
Учитель. Назвіть прислів’я та приказки про скромність.
3-й учень. «Скромність кожному до лиця»; «Простота і скромність-рідні сестри»; «Повний колос до землі гнеться, а пустий догори стирчить»; «Порожня бочка гучить, а повна мовчить».
4-та учениця. «Пишається, мов кошеня в попелі»; «Багато попелу-мало тепла»; «Дметься, як жаба на кладці»; «Хвальба сорочки не дасть».
Учитель. Будьте скромними, і до вас потягнуться люди, їм захочеться з вами спілкуватися.
У вас буде багато друзів, бо ви не прагнутимете виділяти тільки свої досягнення та свій внесок у загальну справу.
Друга сторінка
Ведучий. Друга сторінка — «Розмова про толерантність».
Учитель. Друга сторінка усного журналу розповість нам, що таке толерантність, та навчить
бути толерантними.
6-й учень-дослідник. Толерантність... Ми вже звикли до цього іншомовного слова. В Україні навіть видається журнал «Педагогіка толерантності». Цей термін означає терпимість, а точніше, поважання чужої думки. Поняття зрозуміле ще й тому, що причиною багатьох конфліктних ситуацій у світі є намагання будь-що відстояти особисту позицію. Амбіції перевершують вінця людської душі, а тоді вже починаються «розборки». І вже не зрозуміло, хто розпочав першим, що призвело до конфлікту, чого не поділили і чи можна було б уникнути неприємностей. Вчити толерантності треба змалку, від самого дитинства, навіть майбутніх мам. Як не прикро, але тепер у моді твердження: «А ти не дивись йому в зуби, щоб вдруге не схотів лізти». Як глибоко ця фраза ранить душу дитини. Мабуть, з генами передається з покоління в покоління. А її треба гарячим залізом травити. Тоді й не будуть битися хлопчики, не будуть сваритися дівчатка, не буде проблем з поведінкою.
Учитель. Ваша увага, діти, буде зосереджена лише на здобутті знань. У гарних сім’ях уникають конфліктів між дітьми. Подивіться: у сім’ях, де виховують десять, а то й більше дітей, завжди панує злагода. Адже головне тут — рівність і справедливість, яка так необхідна для майбутньої толерантної людини.
Чи можете пригадати випадок, коли ви вчинили толерантно стосовно іншої людини?
Учні відповідають на це запитання вчителя.
Учитель. Нам приємно було слухати розповіді про ваші вчинки, про те, як толерантно ви
чинили стосовно інших людей. Я сподіваюся, що і в майбутньому ви не загубите у вирі життя цієї важливої загальнолюдської цінності.
Третя сторінка
Ведучий. Третя сторінка — «Праця прославляє людину»
Учитель. Яку роль відіграє праця в житті людини?
Учні відповідають.
— Які прислів’я про працю, працьовитість ви знаєте?
5-й учень. Прислів’я: «За працю і честь», «Людина щаслива в праці», «Праця возвеличує і красить людину».
Учитель. Чи можна вважати культурною людину, яка недбайливо ставиться до речей, до
результатів чужої праці?
Учні відповідають.
Учитель роз’яснює, що навчання, як і будь-яка праця, потребує сумлінного, відповідального ставлення, зібраності, свідомої дисципліни. Пропонує учням розповісти про роботу батьків, про те, чи є вони (учні) помічниками у веденні домашнього господарства.
Учні розповідають, які обов’язки вони мають вдома, як допомагають батькам, які обов’язки виконують у школі.
Учень розповідає про корисну справу, над якою працює клас.
Проект «Скривджена земля»
Учитель. О. А. Захаренко у своїй книзі «Слово до нащадків» звернувся до читачів так:
“Не гудь своєї роботи або професії; ти сам маєш знати собі ціну, тож працюй не на якусь Португалію, а на Україну, її процвітання і щастя”. Навколишня дійсність формує світогляд людини, і, на жаль, вона може зробити людину жорстокою, дріб’язковою, егоїстичною. Тому людина повинна дбати не тільки про багатство матеріальне, а і про багатство душі. Тільки тоді вона гідна називатись людиною.
6-й учень
Біжить життя за миттю мить,
Летять у небуття події.                             
Та завжди будуть цінувать
Любов, порядність, щедрість, мрії.
І хоч «на світі можна жить без еталонів»,
Та пам’ятайте правило єдине —
Найголовнїший серед всіх законів —
Це той, що Ви є на землі ЛЮДИНА.
Четверта сторінка
Ведучий. Четверта сторінка — «Кошик заповідей від О. А. Захаренка».
Учитель. Пропонуємо «Кошик заповідей від О. А. Захаренка». Прослухайте, запам’ятайте кожне слово, бо воно вчить любові, милосердя, працьовитості, вчить бути людиною серед
людей.
1-й учень. Сини мої! Любіть Україну — вашу власну державу. Не на словах, а на ділі, роблячи все, аби вона була процвітаючою, міцною, багатою, незалежною, розумною і щасливою.
Україна має залишитись нащадкам такою ж прекрасною, якою вона є зараз. Намагайтеся
кожне узлісся, кожне водоймище, луки чи поле зробити красивими. Не допускайте до влади невігласів, яким байдуже, що буде після них. Допоможіть суспільству зберегти генофонд нації. Не розтринькайте його по світу, не загубіть у пустелях Оману, Саудівської Аравії, Африки, Америки чи в Еміратах.
2-й учень. Менталітет — слово, яке міцно ввійшло в українську мову. Це щось схоже на характер і темперамент нації. Своє життя я присвятив удосконаленню цього менталітету. Якщо продовжите це й ви, то це мене дуже потішить.
Любіть своїх дітей. Зробіть так, аби вони почувалися людьми. Хай завжди буде в них достаток, радість і щастя. Любіть своїх дружин, яких ви вибрали на все життя, не ображайте їх, не принижуйте, не зраджуйте, бо вони виконували і виконують головний обов’язок матері — народити і виховати дитину. У сім’ї ви маєте бути старшими, розсудливішими, спокійнішими, передбачливішими, справжніми помічниками.
Дружина завжди прикрасить вас в оточенні людей, з якими ви спілкуєтесь. Хай не змінюють
її роки і життєві негаразди.
3-й учень. Поважайте батьків. Вони для вас мають бути еталоном життя. Живіть за принципом ластівочки: вона сама не поїсть, а дітям принесе.
У неї немає любимчиків, усі діти — ластовенята, всіх обігріває. А розлетяться пташенята — гадки не матимуть, що колись були в них мама, тато. І так буде вічно в пташиному світі. У людей трохи інакше: у нас є розум, свідомість, а не просто інстинкт.
4-й учень. Не забувайте, що треба допомогти вашим стареньким батькові й матері. Вони вам будуть безмежно за це вдячні. Не вважайте себе надлюдиною, яка все може, все їй під силу, все знає.
Вони прохають дуже рідко, скромність заважає.
Будьте й ви природно скромними, Пам’ятайте, що і 1000 років тому, і 100 років тому були обдаровані люди. Можливо, ви й знаєте більше, але духовності не вистачає. Ваші старенькі батьки немічні й хворі люди.
5-й учень. Продовжте їхнє свідоме життя хоч на хвилинку. Немає таких, хто б не радий був цьому світу. Батько й мати мають залишитися для вас святими на все життя.
6-й учень. Родинне виховання — це не мода, це нова педагогічна технологія, яка в майбутньому висвітлюватиметься у підручниках шкіл і вузів. Ми розпочали цю справу, випустивши «Енциклопедію шкільного роду» — чотиритомник, зміст якого мав викликати патріотичні почуття.
Для нас це, у першу чергу, любов до країни, до її народу, гордість за наші досягнення в науці, спорті, медицині.
7-й учень. Для нас важливий дієвий патріотизм. Він розпочинається від батьківської садиби,
хати, села, міста, України. Сини мої, знайте своїх близьких і далеких родичів, спілкуйтесь з ними, а якщо в когось горе — допоможіть. Можливо, доля вас розкидає далеко один від одного. Допомагайте тим, хто потребує підтримки. Ваша родина велика, її не треба забувати, не можна цуратись, сваритись. Пам’ятайте, що то рідна кров, що то вінок, сплетений з лаврових гілочок найстаршим покоління
8-й учень. Здоровий спосіб життя — це панацея від усіх бід. Нехай не від усіх, але від більшості. Я не вірю, що пияцтво загрожуватиме вам, але з чим чорт не жартує. Людська доля може так перекрутитися, що і не пізнаєш. Як правило, серед високоосвічених людей майже не буває алкоголіків, бо вони завжди можуть контролювати себе і свої дії, можуть проаналізувати все, що відбувається.
9-й учень. Не гуди своєї роботи або професії, бо це передається дітям. Твою працю мають гідно поціновувати, але для цього ти сам маєш знати собі ціну. Часто наші земляки їдуть за кордон, щоб заробити якусь копійку, долар. Їх можна зрозуміти, але ніколи не втрачайте гордості, не перетворюйтеся на людей другого сорту, не будьте рабами ваших вельмож. Працюйте не на якусь Португалію, а на Україну, її процвітання, добробут і щастя. Непоодинокі випадки, коли жінки за кордоном попадають у сексуальне рабство. Наче
й пильнує дії сучасних роботодавців закон, але він лише надрукований на папері, насправді — суть інша. Розповіді сексуальних в’язнів вже прозвучали в пресі, по радіо і телебаченню, але ніщо не змінилося. Страшна недуга СНІД, яка шириться світом, досягла й України (за оцінками ЗМІ, “лідером” у поширенні СНІДу є Черкащина).
10-й учень. Сини мої, соколи мої! Не будьте брехунами в сім’ї, на роботі. Честь слова вище
за все. Сказав — зробив, а інакше жити складно, якщо довкола неправда і безпросвітний морок.
З цими заповідями погоджується й моя мама, бо в неї шлях був не з квіточок і лаврових листочків, а колючий, мов терен. Їй довелось багато чого перетерпіти і пережити. Доземний уклін рідній неньці!
12-й учень. Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться. Насолоджуйтесь життям,
живіть так, щоб ніхто вам не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід.
А ще прошу вас, діти мої, ніколи нікому не кланяйтесь, не ставайте на коліна перед ворогом і начальством.
13-й учень. Запам’ятайте, сини мої! Людство впродовж багатьох років виробило єдині для всіх права. Права — це критерії, що свідчать про зрілість особистості. Не порушуйте їх ніколи! Ні коли!
Нехай доля посміхається вам і вашим сім’ям весняним сонечком завжди і всюди!
Учитель. Ось ми і перегорнули останню сторінку усного журналу «У країні загальнолюдських принципів». Сьогодні ми ще раз поміркували над важливими питаннями виховання, над принципами життя. Мені хочеться побажати, щоб у ваших душах завжди панували любов, повага, порядність, щедрість, милосердя, працьовитість.
Категорія: Виховні години, тренінги | Додав: uthitel (25.03.2014)
Переглядів: 2653 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2333

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2017

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів