Вівторок, 06.12.2016,  03:48



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Години спілкування [32]
Сценарії свят [107]
Методичні орієнтири [26]
все для методичної роботи класного керівника
Тести, опитувальники [13]
Виховні години, тренінги [55]
Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів [66]
Робота з батьками [47]
Літній оздоровчий табір [47]
Методичні та практичні поради для проведення оздоровлення дітей в літніх таборах
Правове виховання [3]
Творчі ігри [7]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Класному керівнику » Виховні години, тренінги

Тема. Вчись учитися.
Тема. Вчись учитися.
Мета: довести до свідомості учнів, що навчитися вчитися —це підготувати себе до самостійного дорос-лого життя; розвивати в учнів бажання тренувати волю, увагу, зосередженість, пам’ять.
Обладнання: плакат із цитатою: «Не йди найлегшим шляхом.
Вибирай завжди шлях найважчий. Переборення
труднощів підносить людину. Той, кому нестерп-но важко і хто переміг трудність, схожий на аль-пініста, що досяг найвищої вершини» (В. Сухом-линський); чисті аркуші паперу.
Коментар: до підготовки до заняття вчитель залучає учнів-читців (три особи). Перед початком заняття вчи-тель вішає на класну дошку плакат із цитатою.
Хід заняття
Слово вчителя.
Передати дітям зерна своїх знань приємно. А от на -вчити учнів учитися значно складніше. Є така мудра притча: «Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита
один день, якщо дати дві рибини, вона буде сита два дні.
Якщо навчити людину ловити рибу, то вона буде ситою все життя». Так і в навчанні: головне завдання вчите-ля — підготувати вас не до окремого уроку, «на завтра», а до самостійного життя. Цього мають хотіти й учні. І щоб добре вчитися, потрібно мати певні вміння і навички.Частіше запитуй себе, чи всі твої вчинки гідні, чи вчиш-ся на повну силу, чи немає у тебе прагнення братися за най-легше діло і робити якнайменше.
творче завдання « вислови власну думку».
Учитель звертає увагу учнів на плакат, що висить на дошці, і просить їх сказати, як вони розуміють цей вислів
В. О. Сухомлинського: «Не йди найлегшим шляхом. Вибирай
завжди шлях найважчий. Переборення труднощів підносить людину. Той, кому нестерпно важко і хто переміг трудність, схожий на альпініста, що досяг найвищої вершини».
Слово вчителя.
Ці поради — не просте повчання, правила, рекомендації;
це — думки, народжені життєвим досвідом.
І зараз ми поговоримо про те, як краще організувати про-цес навчання, виробити в собі наполегливість, допитливість,
силу волі тощо.
Чи знаєте ви, як пізнати силу свого розуму? Як поліпши-ти пам’ять? Як правильно розпорядитися часом?
Наш організм схильний до ритмічного життя, до певного
чергування навантажень, і про це ніколи не треба забувати.
Ось чому режим праці, пов’язаний із ритмом роботи й від-починку, допомагає нам успішно долати труднощі.
Прочитайте біографію будь-якого видатного діяча, і ви неодмінно помітите таку особливість: за роки свого життя ця людина зробила багато тому, що вміла берегти час, до кожної хвилини ставилась як до найдорожчого дару.Не маючи чіткого режиму, школярі втрачають щодня
годину-дві, а то і більше, несвоєчасно готують уроки. Унас-лідок — щось не доробив, щось не довчив. У таких школярів
виробляється погана звичка — відкладати все на потім, не
виробляється сила волі. Підраховано, що якби учень одну
годину, втрачену протягом дня, використовував на читан-ня книг, він би міг прочитати додатково 70 тисяч сторінок літератури.
виступ учня-читця.
1-й учень. Режим для тебе — наче компас для капі-тана, який веде судно безмежним океаном. Режим дня для школяра ми називаємо суворим порадником, бо він теж не терпить відхилень. Але цей суворий порадник водночас найдорожчий: якщо будеш йому підкорятися, то і настрій
буде бадьорий, і здоров’я міцне, і за незроблену справу тобі ніхто не дорікне.
Слово вчителя.
Правильно, режим виробить у тобі дисциплінованість, чіткість, діловитість. Отже, допоможіть мені розглянути, коли, що і як треба робити протягом дня? ( Учні обговорюють з учителем свій режим дня .)
виступ учня-читця.
2-й учень. Якщо ми навчаємось у другу зміну, то треба мати на увазі, що підйом, фіззарядку, приготуван-ня до сну, сніданок пересувати в часі не слід. Не можна
після вечері готувати уроки, бо ти стомився від розумо-вої праці, і результативність буде дуже низька. Видатний фізіолог Іван Петрович Павлов стверджував, що розумо-ва праця продуктивніша тоді, коли відбувається в один і той же час.
Учень-читець сідає на своє місце.
Слово вчителя.
Пам’ятайте, що із самого початку треба звертати увагу
на те, щоб виробити в собі корисні звички, від яких залежа-тиме успіх праці в майбутньому.
І ще одне: підсумовуючи робочий день, запитай себе, що я зробив доброго?
Як театр починається з гардероба, так само в роботі все
починається з робочого місця. Чи вмієте ви утримувати своє
робоче місце в належному порядку?
Яким же має бути твій робочий куточок?
виступ учня-читця.
3-й учень. Світло на твій робочий стіл має падати злі-ва. Лампочка має бути не сильнішою за 80 Вт.
Стіл, стілець мають відповідати твоєму зросту, ноги тре-ба ставити на підставку.
Треба додержувати порядок на столі (поверхня столу має бути застелена світло­зеленим папером).
Обов’язковим елементом твого куточка має бути екран «Мої справи і плани»: розклад уроків, план на сьогодні, завтра, на тиждень, чверть; режим дня, список рекомен-дованої літератури на навчальний рік, корисні поради
«Запам’ятай».
Слово вчителя.
У майбутньому, коли ти станеш дорослим, може, й не
потрібне таке ставлення до режиму: ти вже звикнеш до пев-ного порядку, навчишся дорожити часом. Але нині, коли ти
вчишся в школі, готуєшся до дорослого життя, до праці, це
необхідно, бо не навчишся берегти час тепер, можна багато
втратити в майбутньому.
А чи не буває у вас так, що в школі ніби все зрозуміло,
а в д ома, під час самопідготовки, учиш, учиш урок, але ре-зультат невтішний?
Є тут хитрий секрет, до якого ви звикли так, що й не
помічаєте. У школі на уроці легше, бо в тебе навколо є по-мічники. А дома ти сам, і чекати допомоги немає звідки.
Отже, візьми собі за правило: на уроці робити все само-му, не чекати, коли розв’яжуть задачу інші. Тільки сам!
А приступаючи до виконання домашнього завдання, необ-хідно спланувати порядок підготовки всіх предметів. Якщо
ви насилу примушуєте себе сісти за уроки, то почніть із
більш легкого завдання. Ви його швидко і добре підготуєте,
і радість успіху додасть вам сил, і ви краще й швидше за-своїте важкий матеріал.
Щоб знати, як саме слід запам’ятати той чи інший ма-теріал, завжди прислухайся до порад учителя. Є й різно-манітні способи заучування матеріалу. Найбільш корисним
буде комбінований:
— Прочитати весь матеріал.
— Проаналізувати прочитане, тобто виділити важкі міс-ця, поділити на логічні частини, якщо матеріал вели-кий — скласти план, схеми.
— Ще раз прочитати важкі частини тексту, які, як пра-вило, запам’ятовуються гірше.
— Переказати матеріал подумки або вголос.
Багато учнів не вміють контролювати, перевіряти себе.
Тому після тієї чи іншої теми є запитання. Якщо будеш ре-гулярно відповідати на них, то наприкінці навчального року
легко зможеш згадати матеріали, що вивчалися, переказати їх зміст.
творче завдання « вчимося вчитися».
Учні разом з учителем складають пам’ятку «Вчимося
вчитися». Вона може мати такий вигляд:
1. Учись із бажанням.
. Зосереджуйся на тому, що вчиш.
3. Не дозволяй собі лінуватися.
4. Будь наполегливим.
5. Тренуйся вдома переказувати оповідання, правила,
користуючись запитаннями до тексту.
6. Тренуй свою увагу.
7. Розвивай пам’ять.
8. Дотримуйся режиму дня.
9. Виконуй правила для учнів.
10. Перевіряй свою роботу, правильно оцінюй її.
Учні записують пам’ятку на аркушах паперу, прочиту-ють її ще раз і з’ясовують, яких правил вони дотримуються,
які для них нові, які є необов’язковими.
робота з прислів’ями.
Чого навчився — того за плечима не носити.
Не кажи «не вмію», а кажи — «навчусь».
Пташка красна своїм пір’ям, а людина — своїми знан-нями.
Від науки міцніють руки.
І сила перед розумом никне.
Якщо за день нічого не вивчив, то весь день змарнував.
Знання — дерево, а діло — плоди.
Заключне cлово вчителя.
Щоб навчання дало користь і допомогло оволодіти міц-ними знаннями, треба самому наполегливо вчитися, не лі-нуватися, бути допитливим, терплячим і уважним під час занять.
Категорія: Виховні години, тренінги | Додав: uthitel (21.11.2013)
Переглядів: 2678 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2256

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2016

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів