Субота, 03.12.2016,  20:39



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Години спілкування [32]
Сценарії свят [107]
Методичні орієнтири [26]
все для методичної роботи класного керівника
Тести, опитувальники [13]
Виховні години, тренінги [55]
Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів [66]
Робота з батьками [47]
Літній оздоровчий табір [47]
Методичні та практичні поради для проведення оздоровлення дітей в літніх таборах
Правове виховання [3]
Творчі ігри [7]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Класному керівнику » Виховні години, тренінги

Тема. Люби все живе.
Тема. Люби все живе.
Мета: розвивати в учнів емоційно-почуттєву сферу, об-разне мислення, спостережливисть; виховувати в них любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: репродукції картин і аудіозапис музичних творів на визначену тему (за вибором учителя); розда -вальний матеріал (картки, на яких указані різні ситуації, щоможуть виникнути в лісі).
Хід заняття
Слово вчителя.
Скажіть, діти, ви любите весну? А як ви думаєте, чому
ми всі дуже любимо весну?
Звичайно, все навколо оживає, прокидається природа,
весело співають птахи, пробивається травичка. Так легко
і радісно стає, правда? Виходить, нас дуже радує все живе
навколо, і голоси природи, що прокидається, допомагають
сильніше відчувати життя, так?
Давайте з вами в думках відправимося на весняний лу-ж ок у ліс, подивимося уважно навколо, прислухаємося до голосів природи…
Уявимо, що тут ( учитель показує на місце між своїм
столом і дошкою ) лужок і навколо ліс. Який він? ( Учні
описують ліс, що з’явився в їхній уяві, у процесі цього опису ніби «входять» у нього. Учитель демонструє відповід­
ні репродукції картин і використовує аудіозапис відповідних музичних творів. )
Ось ми пройшли з вами березовий гай, перейшли малень-кий струмочок й опинилися на нашому лужку, навкруги
якого шелестять листям осики, велично підноситься дуб,
стоять тінисті ялини і тягнуть увись свої верхівки сосни.
Красиво, правда? Ну, а як виглядає наш лужок? (Учні описують лужок. )
На лужку завжди хочеться трохи попустувати, пограти,
правда? У такому разі давайте пограємо.
Гра « на лужку».
Учням у кількості 5—6 осіб дозволяється вибігти на «лу-жок». Там кожний діє за своєю уявою: нюхає квіти, ловить
метелика, роздивляється мурашку тощо. Можливість «по-гуляти на лужку» треба надати по черзі всім.
Учні, що сидять за партами, пропонують тим, хто «гу-ляє», різні ситуації для вирішення. Якщо діти спочатку
не можуть уявити таких ситуацій, їх пропонує вчитель,
наприклад:
— Наталко, обережніше, ти наступила на мурашку.
— Іванко, не чіпай метелика — пошкодиш йому криль-ця, і він не зможе літати.
— Оленко, скажи, що це за жук дзижчить біля тебе?
— Сашко, не треба рвати квіти — всім хочеться поми-луватися ними!
— Іринко, яка це пташка літає над тобою?
Після того як група учнів закінчує свою «прогулянку»,
учитель підсумовує обіграні ситуації загальними виснов-ками.
Так, після «прогулянки» першої групи учнів учитель, коментуючи ситуації та їх рішення, говорить:
— Дуже добре, діти, що ви помітили маленьких жучків,
мурашок у траві й старалися їх не роздавити. Адже «бідна роздавлена комаха страждає так само, як вмираючий гі-гант» (В. Шекспір). Завжди пам’ятайте про це, діти.
Після другої групи граючих педагог підсумовує:
— Не розоряйте пташиного кубла, бо щасливий у своєму
житлі птах! «Він в кублі спокійний і тоді, коли над гаєм буря злиться» ( К. Кулієв).
Після наступної групи, де ситуації в основному направ-лені на думку про необхідність дбайливого ставлення до де-рева, учитель пропонує задуматися над мудрістю народних висловів:
• Що не дуб — то кожух, що не сосонка — то хатин-ка.
• Ліс весною веселить, влітку холодить, восени живить,
взимку зігріває.
• Багато лісу — не рубай, мало лісу — бережи, немає лісу — посади.
• Ліс і вода — рідні брат і сестра.
творче завдання «Природа і я».
Учитель пропонує учням закінчити речення:
• Коли я торкаюся до чистої, прозорої води, я відчуваю ….
• Сонце сьогодні весь день сліпить очі й нагадує мені ….
• Море хвилюється і піниться, як ….
• Краплі дощові на склі, немов ….
• Хмарки сьогодні такі ніжні, ніби ….
• Я йду босоніж по землі, і мені здається, що мої ноги ….
• Я доторкаюся до крапельок роси на деревах і відчуваю, як ….
• Ця квітка так пахне, що ….
• Це дерево таке величезне, що, коли я дивлюся на його вершину, мені здається, ніби ….
Після цього вчитель розділяє учнів на дві групи. Учні
з першої групи по черзі зачитують тільки ту частину речен-ня, яку вони склали самі. Учні з другої групи мають здога-датися, з якого речення була прочитана фраза. Потім групи
міняються місцями.
творче завдання « ви прийшли в ліс».
Учитель пропонує учням витягнути картки з різними
«лісовими» ситуаціями, а потім подумати і написати, що
вони зроблять у тій або іншій ситуації. Зразки ситуацій:
• На лісовому узліссі ви зустрічаєте ведмедя.
• У траві ви побачили зайченя із зламаною лапкою.
• На одній із лісових стежин ви знаходите пташенят,
але кубла, з якого вони випали, поблизу немає.
• Ви почули в кущах якийсь дивний шум.
• У лісі почалася пожежа.
Заключне cлово вчителя.
Природа — це книга, яку треба прочитати і правильно
зрозуміти. Чи згодні ви з цим, діти? (Учні разом відповідають.)
Доверие птиц умею ценить,
Бывает легко на душе, когда
Случайно удастся жизнь сохранить
Птенцу, упавшему из гнезда.
Себя самого узнать не могу,
Осинки в лесу зазря не срублю.
В корнях родничок, что клад, берегу.
На муравейник не наступлю,—
Люблю все живое. Живых люблю.
Категорія: Виховні години, тренінги | Додав: uthitel (21.11.2013)
Переглядів: 2028 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2253

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2016

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів