Неділя, 11.12.2016,  01:16



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Години спілкування [32]
Сценарії свят [107]
Методичні орієнтири [26]
все для методичної роботи класного керівника
Тести, опитувальники [13]
Виховні години, тренінги [55]
Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів [66]
Робота з батьками [47]
Літній оздоровчий табір [47]
Методичні та практичні поради для проведення оздоровлення дітей в літніх таборах
Правове виховання [3]
Творчі ігри [7]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Класному керівнику » Виховні години, тренінги

Тема. Добрим бути просто чи не просто?
Тема. Добрим бути просто чи не просто?
Мета: допомогти учням осягнути, що значить бути добрим, що лежить в основі доброти, доброго вчинку; славлячи добро в людині, її справах і ставленні до інших, розвивати в учнів бажання робити добро.
Обладнання: іллюстрації до казок (на вибір учителя); аудіоза-пис пісні «Просто я працюю чарівником»; розда-вальний матеріал (роздруковані картки з поділе-ними на дві частини прислів’ями, картки зі сло-вами, що називають різні предмети).
Хід заняття
Слово вчителя.
Сьогодні ми з вами відправимося в чарівну казку, згодні?
Ми відвідаємо добрих чарівників і постараємося взна-ти в них, чому вони добрі. Але щоб ми могли поговорити
з чарівниками, звичайно, потрібна фея і, звичайно, добра.
(Учитель пропонує комусь з учнів за бажанням бути доброю
феєю і супроводжувати клас у казковій подорожі.)
Запитання до учнів.
У яку казку ми відправимося? (Учні пропонують казки .)
Гра «Казкова подорож».
Фея «вводить» мандрівників у ту казку, на якій вони
зупинилися. Учні знайомляться з доброю чарівницею або
чарівником. Учень, що пригадав цю казку, ніби на якийсь
час перетворюється на її героя — доброго чарівника. Учні
розказують про добре чарівництво і намагаються пояснити,
чому чарівник вирішив допомогти герою.
методичні рекомендації
Більш детально можна зупинитися на казках Ш. Пер-ро «Попелюшка» і О. Волкова «Чарівник Смарагдового міста».
На цьому етапі заняття учням слід показати ілюстрації,
попросити їх описати зовнішність добрих фей із цих казок,
прочитати невеликий уривок із «Чарівника Смарагдового міста», де фея перегортає книгу мудрості.
Основне, до чого повинна бути направлена увага уч-нів,— що значить добрий, що містить у собі поняття доброта. Доцільно провести бесіду з елементами роз-повіді.
Бесіда.
Чому феї допомогли Попелюшці та Елі? (Вони розуміли скрутне становище дівчаток, співчували їм і тому хотіли допомогти.)
Виходить, вони бажали їм добра, так? А будучи чародій-ками, вони могли це добро їм зробити, правильно? Що ж значить бути добрим? (Бажати іншому добра, бачити
намагання іншої людини зробити добро і хотіти їй допомогти. )
А чи добрі чарівники допомагатимуть злій, недобрій людині? ( Звичайно, ні. Адже недобра людина не бажає іншому добра, не допомагає в біді. Більш того, вона навіть
здатна радіти, коли іншому погано або він потрапив у біду .)
Що ж лежить в основі доброти, доброго вчинку? (Бажання
добра іншому, уміння помітити, що комусь потрібна допомога, і надати її, тобто співчутливе ставлення до людини, пошана до неї. )
Слово вчителя.
Ось і народна мудрість, що відображена в прислів’ях, приказках, афоризмах, славить добро і добре ставлення до людини.
робота з прислів’ями.
Учитель роздає учням роздруковані картки з частинами
прислів’їв. Хтось із учнів читає одну частину прислів’я,
а інші дивляться, чи є друга. Коли прислів’я правильно
прочитано, учні замислюються над його значенням, і так далі.
• З добрим жити добре.
• Поспішай робити добро.
• Добра справа і у воді не тоне.
• Не встояти злу проти добра.
• Світ не без добрих людей.
• Доброму добра пам’ять.
Запитання до учнів.
Виходить, добра людина може бути трохи чарівником.
Як ви думаєте, може кожний із вас теж бути трохи чарів-ником? У чому буде його чарівництво? (Іншому поряд з ним стане легко, просто, потепліє на душі завдяки доброму відношенню, увазі.)
Слово вчителя.
Отже, щоб трохи бути чарівником, важливо по-доброму ставитися до оточуючих тебе людей: і вдома, і на вулиці, і в школі, і в громадських місцях. Допоможе вам у цьому чарівне правило, яке ми з вами спробуємо сформулювати.
(Учитель підсумовує формулювання учнів: роби так, як би ти хотів, щоб робили щодо тебе.)
Хороше правило? Чарівне? Давайте перевіримо.
Гра «Закінчи речення».
Якщо ти хочеш, щоб з тобою були ввічливі, то… (Завжди повинен бути ввічливий сам.)
Якщо тобі здається, що штовхатися недобре, то…
Тобі дуже хочеться, щоб інші тобі поступилися, значить…
Слово вчителя.
Давайте і в нашому житті керуватимемося цим пра-вилом!
А зараз кожний із вас візьме чарівну паличку, на неї пе-ретвориться ваша ручка, і станеться… чудо.
Яке? А яке кожний із вас схоче. Для цього він запише
своє бажання на чарівному сувої, і воно, звичайно, вико-нається.
Отже, чарівництво почалося.
творче завдання «Чарівний сувій».
Використовується вже відомий прийом «сувою»: на
аркуші паперу кожний записує своє «чудо» і, згорнувши край аркуша з написаним текстом, передає його наступно-му. (Під час цієї роботи звучить аудіозапис.)
Коли сувій заповнений, учитель, прочитуючи його вго-лос, називає «чудеса», що відбулися.
Гра « добрі чарівники».
Усі учні — добрі чарівники. Кожний із них має подару-вати людям який-небудь добрий подарунок.
Учитель просить учнів намалювати його. По малюнках один одного учні вгадують, які добрі дари принесли людям чарівники.
Із малюнків учнів учитель організовує виставку «Добрі дари».
Гра « добрий світ».
Учитель поділяє учнів на групи і роздає їм картки з різ-ними словами. Наприклад: літак, потяг, будинок, ліс, річка і т. д.
Учні мають придумати і намалювати казку про добрий літак (потяг, ліс, будинок, річку тощо).
По малюнках представники різних груп розказують свої казки.
Із малюнків учнів учитель організовує виставку «Добрий світ навкруги нас».
Заключне cлово вчителя.
Бачите, як ви попрацювали чарівниками, скільки хо-роших і добрих чудес вчинили. Вірно говорить прислів’я: «Доброта що сонце».
Категорія: Виховні години, тренінги | Додав: uthitel (21.11.2013)
Переглядів: 2358 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2259

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2016

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів