Четвер, 08.12.2016,  14:55



З думкою про учня....
Персональний сайт Кодоли Валентини Іванівни
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Години спілкування [32]
Сценарії свят [107]
Методичні орієнтири [26]
все для методичної роботи класного керівника
Тести, опитувальники [13]
Виховні години, тренінги [55]
Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів [66]
Робота з батьками [47]
Літній оздоровчий табір [47]
Методичні та практичні поради для проведення оздоровлення дітей в літніх таборах
Правове виховання [3]
Творчі ігри [7]

Форма входу

Сайт існує

Кнопка сайту


Головна » Статті » Класному керівнику » Виховні години, тренінги

Я У СВОЄМУ КЛАСІ Тренінг

 

Я у своєму класі        

Тренінг

 

 

Мета: продовження пізнання колективу, образне визначення стадії його розвитку, створення групового портрету класу; сприяння усвідомленню важливості згуртування класу, пізнання способів ефективної взаємодії.

  1. Організаційний момент

Ведучий нагадує правила тренінгу, повідомляє мету і план заняття.

  1. Вправа «Усмішка сусіду»

Мета: психологічне налаштування, підняття настрою.

Учні дарують сусідові по парті найкращу, найщирішу усмішку.

Обговорення почуттів і значення вправи для настрою кожного.

  1. Вправа «Шосте відчуття»

Мета: перевірка ступеня єдності та згуртованості групи.

Учасникам групи пропонують відповісти на запитання, але не від себе, а ніби від усіх учасників групи, тобто так, як, на їхню думку, відповіла більшість учасників. Відповіді школярі повинні мовчки записувати, не називаючи жодних варіантів уголос.

Пропоновані питання:

  • Який у більшості учасників групи улюблений день тижня?
  • Яка улюблена пора року?
  • Яке улюблене число?
  • Яку геометричну фігуру вибрала б група?
  • Що хотіли б робити учасники групи в цей момент?

Потрібно записати або намалювати тільки одну відповідь на запитання. Керівник знову зачитує питання, а школярі підносять руки у випадку, якщо пролунали їхні відповіді. Найбільша кількість однакових відповідей на запитання вважається думкою групи. Перевага цього завдання в тому, що школярі одразу отримують інформацію про ступінь розвитку в них шостого чуття.

  1. Вправа «Груповий малюнок»

У всіх учасників заняття на парті лежить фломастер улюбленого кольору. Ведучий проносить по рядах ватман, затримуючись на кожній парті по 10 секунд. У цей час учні повинні встигнути намалювати найперше, що прийде в голову. Таким чином ми отримаємо колективний портрет на початку серії занять (і в кінці).

Обговорення групового портрету, його елементів, ходу й особливостей його створення, форм взаємодії при його малюванні, почуттів, які виникали під час роботи. За допомогою скотчу портрет кріпиться на дошці, зазначається час і дата його створення.

  1. Вибір аналітиків

Для деяких видів робіт, допомоги ведучому (психологу), підбиття підсумків кожної вправи, які вони зачитають у кінці кожного й усіх занять, треба вибрати помічників — аналітиків (у кожному класі це ділові лідери). Вони сідають за окремий стіл і працюють щодо формулювання висновків до кожної вправи впродовж усіх занять, а також над завданнями психолога.

  1. Образне визначення стадії розвитку колективу

Мета: визначити й усвідомити стадію розвитку колективу.

Учні слухають характеристики кожної сходинки, які проходить колектив у своєму становленні від найнижчої до найвищої стадії розвитку. Вибирають назву, яка, на їхню думку, найбільш точно характеризує відносини в класному колективі. На дошці прикріплений аркуш паперу з назвами стадій і відповідними кольорами. Після зачитування всіх ознак необхідно вибрати на підносі відповідний клаптик кольорового паперу й кинути його в скриньку. (Аналітики підраховують результат.)

Послідовні ступені розвитку колективу

«Піщаний насип». Придивіться до піщаного насипу: скільки піщинок зібрано разом, і в той же час кожна з них сама по собі. Налетить слабенький вітерець — і віднесе частину піску вбік, розсипле його по землі. Подме вітер сильніший — і не стане насипу. Буває так і в групах людей. Там теж кожен, як піщинка — і начебто всі разом, і водночас кожен сам по собі. Немає того, що об’єднувало б людей. Тут люди мало знають один одного, не наважуються, а може, й не хочуть піти назустріч один одному. Немає загальних інтересів, справ. Немає авторитетного центру. Група існує формально, не приносячи радості й задоволення нікому з її членів.

«М’яка глина». Відомо, що м’яка глина — це матеріал, який легко піддається впливу, із нього можна ліпити різні вироби. У руках гарного майстра цей матеріал перетворюється на прекрасний глечик, але й може залишитися звичайним шматком глини, якщо до нього не докласти зусиль. Більше того, коли м’яка глина опиниться в руках нездари, вона може набути невизначеної форми. У групі, яка перебуває в такому стані, помітні перші зусилля щодо згуртування колективу, хоч вони й несміливі. Не все виходить в організаторів, немає достатнього досвіду роботи. Скріплюючою ланкою тут є формальна дисципліна і вимоги старших. Відносини різні — доброзичливі, конфліктні. Учні за своєю ініціативою рідко приходять на допомогу один одному. Замкнуті приятельські угруповання, які мало спілкуються одне з одним. Справжнього організатора ще немає чи його по-справжньому ще нікому підтримати.

«Мерехтливий маяк». У штормовому морі маяк і досвідченому моряку, і початківцю надає впевненості: курс вибрано правильно, «так тримати!». Зверніть увагу, що маяк горить не постійним вогнем, а періодично викидає промені світла, начебто говорячи: «Я тут, я готовий прийти на допомогу!». Колектив, який формується, націлений на те, щоб усі йшли до спільної мети правильним шляхом. У такій групі переважає бажання діяти разом, допомагати один одному, бути разом. Але бажання — це ще не все. Дружба, товариська взаємодопомога вимагають постійного горіння. А не поодиноких, хоч навіть і частих спалахів. У групі є на кого спиратися. Ті, хто не дає згаснути вогню,— актив, лідери класу.

Група помітно відрізняється від інших своєю індивідуальністю. Однак їй буває важко до кінця зібрати свою волю, знайти в усьому спільну мову, проявити наполегливість у подоланні труднощів, не завжди вистачає сили підкоритися колективним вимогам у деяких членів групи, недостатньо проявляється ініціатива. Ми бачимо прояви активності сплесками, та й то не в усіх.

«Червоні вітрила». Символ спрямованості вперед, незаспокоєності, дружньої вірності. Тут діють за принципом: «Один за всіх, і всі за одного».

Дружня участь і зацікавленість справами одне одного співпадають із принциповістю і взаємною вимогливістю. До лідерів колективу йдуть за порадою, за допомогою, і вони безкорисливо надають її. У більшості учнів проявляється почуття гордості за свій колектив; усі переживають, коли колектив спіткає невдача. Група цікавиться, як справи в інших класах. Буває, що допомагає їм. Хоча група згуртована, але їй може іноді забракнути мужності визнати свої помилки одразу.

«Палаючий смолоскип». Тісна дружба, єдина воля, відмінне взаєморозуміння, ділове співробітництво, відповідальність кожного не тільки за себе, а й за колектив — головні риси групи. (Результати повідомлять аналітики в кінці занять.)

  1. Емоційна розрядка

Повідомлення про інші види класифікацій, типу «Спецназ», «Мавпяча зграя», «Білі й пухнасті», «Тераріум», «Болото».

8. Релаксація «Чарівний сон»

9. Рефлексія

 

Категорія: Виховні години, тренінги | Додав: uthitel (19.06.2014)
Переглядів: 3886 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Матеріали Каталогу статей


[13.10.2010][Готуємось до уроків художньої культури 9 кл.]
Український рушник (1)
[13.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Р. Кіплінг "Мауглі" (0)
[14.10.2010][Уроки світової літератури]
Тема уроку: Знайомство з головними героями роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» (2)
[15.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Біографія Р.Л. Стівенсона (1)
[22.10.2010][Готуємось до уроків світової літератури]
Авангардистські і модерністські тенденції в поезії XX ст. (5)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (0)
[26.10.2010][Години спілкування]
Дерево красне корінням, а людина-родом. (2)
[29.10.2010][Історія України]
Київська Русь за наступників Ярослава Мудрого. Володимир Мономах. (0)
[29.10.2010][Історія України]
Гетьманщина та землі Правобережної України наприкінці XVII ст.. поч. XVIII ст. (0)
[29.10.2010][Всесвітня історія]
Тема уроку: Тріумф Грецької культури (0)
Моя візитка
Валентина Кодола

Создайте свою визитку

Пошук по сайту

Наше опитування
Що Ви шукаєте в Інтернеті
Всього відповідей: 2257

Міні-чат

Друзі сайту
Порадник: Робота в Інтернеті

[Довідник] для вчителів
[Сайт] Берездівського НВК та с. Берездів
HISTORY11
Освітній портал Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів
Учительська світлиця Педагогическая мозаика.
Форум директорів
Заступник з виховної роботи
Офіційний сайт Симонівської ЗОШ 

Записник сучасного учня
Со всех сторон
Сімейна педагогіка 

Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Яндекс.Метрика
Анализ сайта онлайн

Copyright MyCorp © 2016

Каталог сайтів Push 2 Check Безкоштовний каталог сайтів